- Hem »
- VÄSKOR & FÄSTEN
- » Roy Rebel Väska Peacock 18L Höger/Vänster
Beskrivning
Sidoväska för motorcyklar med en ikonisk specialdesignad stil, tillverkad helt av 2,6 mm tjockt CUMMIS® i kombination med 100 % svart bomullstyg.
Tack vare sin kompakta, fyrkantiga form erbjuder Peacock-väskan god lastkapacitet som passar alla motorcyklar.
- Den är utrustad med höjdjusterbara framremmar för att öka lastkapaciteten.
- För att underlätta öppningen är väskan utrustad med två acetalklämmor placerade under de främre spännena i antik silverfärgad mässing.
- Inuti har den regnflikar med mässingstryckknappar för extra säkerhet och en ficka på framväggen.
- Avtagbar invändig ficka med dragkedja och rem, bekväm och säker för att bära alla dina motorcykeldokument.
- Ryggstöd med 1,5 mm tjock aluminiuminsats för att hålla väskans struktur styv och stabil under hela dess livslängd.
- Den har en antik silverfärgad mässingsplatta med Roy Rebel-logotypen graverad på framfliken.
- På sidorna finns två nylonhalvringar för att underlätta bärandet av väskan i axelremmen när du anländer till din destination.
Djurfri | Tillverkad i Italien | Vattentät
Produktskötsel: rengör denna väska med en fuktig trasa och ett universalavfettningsmedel.
Varning: Materialet kan avge färg på ljusa ytor.
Mått 35 × 16 × 31 cm
Lastkapacitet 18L
Hållarna ingår inte i väskans pris.
Specifikationer
Passar dessa hojar
Andra produkter från samma kategori
-
Roy RebelSnabblåsbar väskhållare som passar Royal Enfield Bear 650, Continental GT 650...SEK 1 412 kr
-
Roy RebelSnabblåsbar väskhållare utformad för att monteras med väskor utan behov av mo...SEK 1 589 kr
-
Roy RebelFast sidostöd utformat för att monteras med sadelväskor utrustade med monteri...SEK 735 kr
-
Roy RebelUniversell sidoväska för motorcykel tillverkad av CUMMIS®, ett utmärkt altern...SEK 1 845 kr
Väska till motorcykel från det italienska märket Roy Rebel