- Hem »
- BLUE COLLAR BOBBERS
- » HONDA
- » VTX 1800
- » Produkt
Beskrivning
**Detta kit innehåller allt du behöver för att utrusta motorcykelns bakdel med belysning.**
Kitet består av två delar. Den första delen är bakljuskitet, som är utformat för montering på våra sidomonterade registreringsskyltsfästen (vertikala eller horisontella). Det kan inte monteras på motorcyklar med originalutförande. Den andra delen består av blinkers som monteras på sadelfästena.
**Mycket ljusstarkt och enkelt att montera!** Det vintageinspirerade bak- och bromsljuset har ett hus som är pulverlackerat i helsvart. Ljuset är LED-baserat och extremt starkt.
Kitet innehåller även två snygga blinkers i svart nickel, DOT-godkända och med dubbla glödtrådar. De håller mycket hög kvalitet och använder vanliga 1157-glödlampor (inte LED). Ingen lastutjämnare behövs med dessa blinkers. Två extra glödlampor ingår, precis som på bilden.
Blinkerslamporna är drygt 2 tum (cirka 5 cm) i diameter och monteras på undersidan av vårt sadelkit.
Alla kablar, kabelskor, crimptänger och skyddsmaterial ingår.
I monteringsvideor nedan ser du hur enkelt kitet installeras. Ingen lödning krävs.
Specifikationer
-
Blue Collar Bobbers**Observera:** Blue Collar Bobbers registreringsskyltshållare fungerar endast...SEK 4 269 kr
-
Blue Collar BobbersTo remove the stock front fender, the wheel will need to be removed. See our ...SEK 3 609 kr
-
Blue Collar BobbersBobber Bakskärmskit Honda VTX 1800 Please note, our fender kit will not work...SEK 4 649 kr
-
Blue Collar Bobbershis kit includes the beautiful black nickel (DOT approved) signal lights with...SEK 2 249 kr